Τροχαίο προκάλεσε οδηγός που κινούνταν, το απόγευμα της Παρασκευής (16/12), ανάποδα στην Εθνική Οδό Αθηνών - Λαμίας, στο ύψος των διοδίων της Θήβας.
Σύμφωνα με πληροφορίες του tvstar, ο ηλικιωμένος οδηγός δεν είχε αντιληφθεί ότι κινούνταν στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας για αρκετά μεγάλη απόσταση.
Κλείσιμο
Οδηγός που προσπάθησε να αποφύγει τη σύγκρουση, κατέληξε στο διαχωριστικό διάζωμα. Για καλή του τύχη δεν τραυματίστηκε, ωστόσο, το όχημά του υπέστη σοβαρές υλικές ζημιές.
Στο σημείο προκλήθηκε μποτιλιάρισμα, αφού τα οχήματα κινούνταν στην αριστερή λωρίδα κυκλοφορίας.
Την προανάκριση για το περιστατικό έχει αναλάβει το τμήμα τροχαίας αυτοκινητοδρόμων Βοιωτίας.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!