Κατολίσθηση βράχων σημειώθηκε το βράδυ της Δευτέρας (19/12) στο οδικό δίκτυο του Πηλίου, κοντά στο Ανήλιο.
Σύμφωνα με το thenewspaper, βράχοι αποκολλήθηκαν και έπεσαν στο οδόστρωμα χωρίς ευτυχώς να κινδυνεύσει κάποιος οδηγός.
Άμεσα, συνεργεία την Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας έσπευσαν για να συγκεντρώσουν τον όγκο των βράχων και να δώσουν τον δρόμο ξανά στην κυκλοφορία.
Έπεσαν τα πρώτα χιόνια στο Πήλιο
Την ίδια ώρα, την εμφάνισή τους έκανα τα πρώτα χιόνια στο Πήλιο και στην περιοχή προς Κισσό, χωρίς να σημειωθούν προβλήματα. Σύμφωνα με την αντιπεριφερειάχη Μαγνησίας και Σποράδων Δωροθέα Κολυνδρίνη η χιονόπτωση ξεκίνησε και μια ώρα μετά το χιόνι στρώθηκε σε ύψος 4 εκατοστών, όπως και στα Χάνια.
Κλείσιμο
Στην περιοχή, σύμφωνα με το magnesianews, βρίσκονται δύο εκχιονιστικά μηχανήματα που θα κρατήσουν το οδικό δίκτυο ανοιχτό, καθώς και αλατιέρες, ώστε να πέσει πολύ η θερμοκρασία να ρίξουν αλάτι που θα αποτρέψει την παγωνιά.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.