Στο νοσοκομείο Κορίνθου, διεκομίσθη σήμερα το πρωί ένα κοριτσάκι 2,5 ετών που είναι θετικό στον κορωνοϊό.
Σύμφωνα με τον πρόεδρο της ΠΟΕΔΗΝ, Μιχάλη Γιαννάκο, το παιδί ήταν σε σοβαρή κατάσταση και οι γιατροί έδωσαν μάχη για περίπου τρεις ώρες για να το σώσουν.
Η μικρή διασωληνώθηκε και μεταφέρθηκε στη ΜΕΘ του νοσοκομείου «Αγλαΐα Κυριακού», καθώς δεν έχει διαφύγει ακόμα τον κίνδυνο.
Το παιδί, σύμφωνα με τον πρόεδρο της ΠΟΕΔΗΝ δεν φέρεται να είχε κάποιο άλλο πρόβλημα υγείας.
Κλείσιμο
Αυτό το περιστατικό αποτελεί ακόμα ένα καμπανάκι για όλους τους γονείς και όχι μόνο, ώστε να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί στο κύμα των αναπνευστικών λοιμώξεων, γρίπης και κορωνοϊού.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town