Με έναν ιδιαίτερο τρόπο και μια συμβολική τελετή αποχαιρέτησε ο ΟΑΣΘ έναν εργαζόμενο ο οποίος πήρε σύνταξη μετά από 34 χρόνια.
Στην τελετή που διοργανώθηκε για την τελευταία ημέρα εργασίας του Ραφαήλ Λαζάρου, ο οποίος επισκεύαζε οχήματα του ΟΑΣΘ, τιμητικά και συμβολικά τα λεωφορεία, κορνάροντας δυνατά, σχημάτισαν μία πύλη εξόδου αποχαιρετώντας τον από το αμαξοστάσιο του Φοίνικα και… οδηγώντας τον στη σύνταξη!
Κλείσιμο
Οδηγοί και τεχνίτες του ΟΑΣΘ είχαν προετοιμάσει από νωρίς το πρωί ένα… θορυβώδες αντίο για τον συνάδελφό τους, ο οποίος δεν έκρυψε ούτε την έκπληξη, αλλά ούτε και τη συγκίνησή του.
Παρόντες στο ιδιαίτερο πάρτι αποχαιρετισμού ήταν ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος του ΟΑΣΘ Κώστας Ταγγίρης και ο Γενικός Γραμματέας του Συνδικάτου Εργαζομένων ΟΑΣΘ Αλέξης Γεωργιάδης, οι οποίοι χαιρέτησαν τον κ. Λαζάρου εκ μέρους τόσο της διοίκησης όσο και συνολικά των εργαζομένων, ευχόμενοι καλή αρχή στο νέο κεφάλαιο της ζωής του.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.