Τραγικός ήταν ο θάνατος που βρήκε ένας 53χρονος οδηγός νταλίκας από τη Λάρισα σε δυστύχημα που σημειώθηκε το Σάββατο (7/1) στην εθνική οδό Αθηνών-Θεσσαλονίκης, στο ρεύμα προς Θεσσαλονίκη και στο ύψος του κόμβου Αερινού.
Σύμφωνα με τοπικά μέσα ενημέρωσης ο 53χρονος σκοτώθηκε όταν συνεθλίβη από άλλο φορτηγό που έπεσε στο δικό του το οποίο είχε υποστεί βλάβη.
Κατά τις ίδιες πληροφορίες το δυστύχημα σημειώθηκε όταν ο άτυχος οδηγός κατέβηκε να ελέγξει βλάβη που είχε υποστεί το φορτηγό του αλλά την ώρα που κατέβηκε από τη νταλίκα στο οδόστρωμα, προκειμένου να τοποθετήσει τον χαρακτηριστικό κώνο που ειδοποιεί τους οδηγούς να κόψουν ταχύτητα, περνούσε το άλλο φορτηγό που επεσε πάνω στο όχημα και στον 53χρονο.
Όπως αναφέρει το taxydromos.gr ο άτυχος αυτοκινητιστής σφηνώθηκε κάτω από τις ρόδες του φορτηγού του με αποτέλεσμα να τραυματιστεί πολύ σοβαρά και να υποστεί ακατάσχετη αιμορραγία.
Κλείσιμο
Στην περιοχή έσπευσε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ αλλά παρά τις προσπάθειες των διασωστών ο άτυχος 53χρονος άφησε την τελευταία του πνοή κατά τη διακομιδή του στο νοσοκομείο «Αχιλλοπούλειο».
Ο οδηγός της δεύτερης νταλίκας τραυματίστηκε ελαφρά, με αυτόπτες μάρτυρες να μεταφέρουν ότι ήταν σοκαρισμένος και έλεγε ότι δεν αντιλήφθηκε άνθρωπο στο οδόστρωμα.
Προανάκριση για τις ακριβείς συνθήκες του τροχαίου δυστύχηματος διενεργεί το τμήμα Τροχαίας Αυτοκινητοδρόμων.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!