Σεισμική δόνηση μεγέθους 3,6 βαθμών της κλίμακας ρίχτερ σημειώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής στην Κύπρο.
Σύμφωνα με τα στοιχεία που δίνει στη δημοσιότητα το Ευρωπαϊκό Μεσογειακό Σεισμολογικό Κέντρο, ο σεισμός καταγράφηκε στις 16.26 το μεσημέρι, είχε εστιακό βάθος 4 χιλιόμετρα και σημειώθηκε 7 χιλιόμετρα νότια - νοτιοδυτικά της Λεμεσού.
Ο σεισμός έγινε αισθητός στην πόλη της Λεμεσού και την γύρω περιοχή.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!