Σχολεία και καταστήματα έκλεισαν από τις 12 το μεσημέρι προκειμένου η πόλη της Καρδίτσας να αποχαιρετήσει τον νεαρό φοιτητή της Γεωπονικής στο ΑΠΘ το όνειρο του οποίου ήταν μετά το πέρας των σπουδών του να φροντίσει τα κτήμ ατα της οικογένειας.
Κλείσιμο
Η σορός του αδικοχαμένου νέου έφτασε στην Καρδίτσα στις 12 το μεσημέρι και λίγο αργότερα ξεκίνησε η εξόδιος ακολουθία στον Μητροπολιτικό Ναό Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης.
Επιθυμία της οικογένειάς του ήταν αντί στεφάνων, να ενισχυθεί το «Σπίτι της Αγάπης» στην Καρδίτσα ή ο σύλλογος Γονέων Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια «Η Φλόγα».
Το τελευταίο τηλεφώνημά του έγινε με τη μητέρα του στις 22:50 το ίδιο βράδυ στην οποία φέρεται να είπε «μητέρα κοιμήσουν γιατί θα αργήσω». Κατά τις ίδιες πληροφορίες ο 20χρονος είπε στη μητέρα του ότι το τρένο είχε πολύ κόσμο και ότι θα υπάρχει καθυστέρηση.
Η μητέρα του, όμως, δεν κοιμήθηκε μετά το τηλεφώνημα αυτό και στις 12 τα μεσάνυχτα ξεκίνησε να προσπαθεί να τον βρεί στο τηλέφωνο κάτι που, όμως, δεν κατέστη δυνατό.
«Ήμασταν δεμένοι και μου τον πήραν οι παλιοδολόφονοι» ξέσπασε ο αδερφός του.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town