Σε νέες δηλώσεις για τον μοιραίο σταθμάρχη προχωρά ο συνταξιούχος εκπαιδευτής μηχανοδηγών, Νίκος Τσουρίδης. «Δεν έπρεπε να είναι καθόλου στον σταθμό Λαρίσης. Τέρμα. Τελείωσε. Ηταν άπειρος. Για μένα φταίει και αυτός που τον τοποθέτησε υπηρεσιακά» τόνισε χαρακτηριστικά.
Όσον αφορά στο βαγόνι που έχει αποκαλυφθεί ότι εστάλη από υπουργό του ΠΑΣΟΚ στο χωριό του για προεκλογική εκστρατεία, ο κ.Τσουρίδης τόνισε τα εξής στον ραδιοφωνικό σταθμό Status: «Περίπου ένα εξάμηνο κράτησε το τραγελαφικό περιστατικό με το ολοκαίνουργιο βαγόνι που είχαν στείλει οι Ελβετοί στο χωριό του πρώην υπουργού ΠΑΣΟΚ Χρήστου Βερελή κοντά στο Μεσολόγγι και το οποίο, σύμφωνα με καταγγελία, ο ίδιος το πηγαινοέφερνε για να το δουν οι ψηφοφόροι του».
Οπως ανέφερε «στέλναμε έναν μηχανοδηγό κι έναν τεχνίτη από την Αθήνα ενώ υπήρχε 24ωρη φύλαξη».
Ερωτηθείς σε ποιον ανήκε η πρωτοβουλία για να γίνει όλο αυτό, ο κ. Τσουρίδης υπογράμμισε: «ο Βερελής έδωσε εντολή και είπε ότι θα γίνει αυτό, σε συνεννόηση με την τότε διοίκηση του ΟΣΕ».
Κλείσιμο
Μάλιστα σημείωσε πως οι εργαζόμενοι είχαν κάνει από τότε καταγγελίες αλλά ως υπάλληλοι δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι παραπάνω.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.