Μια εικόνα... αντίστροφη από την καθημερινή εμφανίζει η κίνηση στους δρόμους το μεσημέρι της 25ης Μαρτίου. Το κέντρο της Αθήνας είναι «καθαρό» από κίνηση με τον χάρτη να είναι... καταπράσινος, όμως οι παραλιακές περιοχές έχουν αρκετά προβλήματα.
Συγκεκριμένα ένα μεγάλο μέρος της ανόδου της Λεωφόρου Ποσειδώνος έχει αρκετή κίνηση με τους οδηγούς να είναι «σημειωτόν». Από τον Φλοίσβο μέχρι και τον Άγιο Κοσμά οι οδηγοί που κινούνται θα πρέπει να οπλιστούν με αρκετή υπομονή.
Κλείσιμο
Όσοι δεν επέλεξαν την παραλιακή, φαίνεται πως κινούνται προς τον Πειραιά καθώς υπάρχει και εκεί αρκετό μποτιλιάρισμα. Από τον Κηφισό και την έξοδο προς Πειραιά μέχρι το Πασαλιμάνι και το Μικρολίμανο η κίνηση είναι στα... κόκκινα.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town