Όπως μπορείτε να δείτε στο βίντεο του ThessToday.gr λίγο μετά τις 10 το βράδυ ξεκίνησε η εμπορική αμαξοστοιχία από τον Παλιό Σιδηροδρομικό Σταθμό στη Θεσσαλονίκη με κατεύθυνση το Θριάσιο, με ενδιάμεση στάση στα μέσα της διαδρομής και ενδεχομένως παράκαμψη στην κοιλάδα τωνΤεμπών.
Κλείσιμο
Το πρώτο εμπορικό τρένο στο δρομολόγιο Θεσσαλονίκη – Αθήνα είναι φορτωμένο με τουλάχιστον 15 κοντέινερ, με τον ΟΣΕ να βρίσκει κοινό έδαφος με τους μηχανοδηγούς για την επανεκκίνηση των μεγάλων δρομολογίων, ενώ πρόκειται για μια απόφαση που ικανοποιεί τις ιδιωτικές εταιρείες οι οποίες για εβδομάδες είχαν δεσμεύσει τα βαγόνια τους στους κόμβους της Θεσσαλονίκης.
Μάλιστα, δεν αποκλείεται το επόμενο διάστημα να ξεκινήσουν και τα επιβατικά δρομολόγια στον ίδιο άξονα.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.