Το λιμάνι του Πειραιά και συγκεκριμένα την Πύλη Ε7 επισκέφθηκε το πρωί ο υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής κ. Γιάννης Πλακιωτάκης, στο πλαίσιο της μεγάλης εξόδου των εκδρομέων του Πάσχα.
«Έχουν ελεγχθεί και επιθεωρηθεί, οχι μονο με τακτικούς, αλλα και με έκτακτους ελέγχους, ολα τα πλοία της ακτοπλοιας», δήλωσε ο κ. Πλακιωτάκης και συνέχισε: «Η ασφάλεια των δεκάδων χιλιάδων επιβατων, αλλά και των πληρωμάτων, ειναι παντα σταθερη μας προτεραιοτητα».
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-crvbx2ox3f8h)
Κλείσιμο
Απευθυνόμενος στο επιβατικό κοινό, πρόσθεσε: «Καλο ταξίδι, καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλες και όλους».
Μαζί με τον κ. Πλακιωτάκη, στο Λιμάνι του Πειραιά, βρέθηκαν ο Υφυπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής Κώστας Κατσαφάδος και ο Αρχηγός του Λιμενικού Σώματος - Ελληνικής Ακτοφυλακής, Αντιναύαρχος Λ.Σ. Γεώργιος Αλεξανδράκης.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town