Σαντορίνη: Αεροδιακομιδή «ζωής» για πρόωρο νεογνό στο νοσοκομείο Ηρακλείου - Δείτε φωτογραφίες
Μεγάλη επιχείρηση στήθηκε από το «Χαμόγελο του Παιδιού»
«Αερογέφυρα ζωής» για ένα πρόωρο νεογνό 32 εβδομάδων στήθηκε σήμερα το μεσημέρι από το «Χαμόγελο του Παιδιού» στη Σαντορίνη.
Πρόκειται για ένα μωράκι που έχει γεννηθεί πρόωρα και που σήμερα κρίθηκε αναγκαία η μεταφορά του σε νοσοκομείο.
Την υπόθεση ανέλαβε το «Χαμόγελο του Παιδιού» και άμεσα στήθηκε μεγάλη επιχείρηση με ενέριο μέσο για τη διακομιδή του βρέφους στο νοσοκομείο Ηρακλείου από το νησί της Σαντορίνης. Η μητέρα του μικρού ήταν συνοδός του στο ταξίδι, το οποίο ολοκληρώθηκε αισίως και εγκαίρως.
Κλείσιμο
Ο Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού» διαθέτει Κινητές Ιατρικές Μονάδες Εντατικής Θεραπείας για νεογνά και παιδιά, οι οποίες χρησιμοποιούνται για διακομιδές πανελλαδικά και, σε ορισμένες περιπτώσεις, ακόμα και εκτός Ελλάδας. Η επιχείρηση με το πρόωρο νεογνό είναι μόνο μια από τις πολλές περιπτώσεις που ο Οργανισμός ανταποκρίνεται στις ανάγκες των νεογνών και των παιδιών που βρίσκονται σε κίνδυνο.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!