Πατρά: Πολίτης έφτυσε και χτύπησε υπάλληλο με αναπηρία στα ΚΕΠ
Το επεισόδιο σημειώθηκε στα ΚΕΠ της Πάτρας που βρίσκονται στο παλαιό λιμάνι της πόλης
Επεισόδιο με πολίτη, ο οποίος επιτέθηκε σε υπάλληλο με αναπηρία στα ΚΕΠ σημειώθηκε στην Πάτρα.
Το επεισόδιο σημειώθηκε στα ΚΕΠ του δήμου Πατρέων που βρίσκονται στο παλιό λιμάνι όταν ο άνδρας διαπίστωσε ότι δεν μπορεί να εξυπηρετηθεί καθώς θα έπρεπε να απευθυνθεί σε άλλη υπηρεσία.
Συμφωνα με πληροφορίες, αρχικά επιτέθηκε λεκτικά με απρεπείς εκφράσεις σε γυναίκα υπάλληλο ενώ στη συνέχεια φέρεται να γρονθοκόπησε στο πρόσωπο συνάδελφο της – άτομο με αναπηρία – αφού πρώτα έφτυσε στο προστατευτικό τζάμι που υπάρχει στο γκισέ, όταν του ζήτησε να ηρεμήσει και να χαμηλώσει τους τόνους.
Άμεσα η διευθύντρια του ΚΕΠ κάλεσε την Αστυνομία και το ΕΚΑΒ, ενώ ενημέρωσε και τον αρμόδιο αντιδήμαρχο, Διονύση Πλέσσα, ο οποίος ζήτησε να κινηθεί η προβλεπόμενη διαδικασία, ωστόσο ο άνδρας τράπηκε σε φυγή.
Κλείσιμο
Η ταυτότητα του, όμως, αποκαλύφθηκε μέσω του κινητού του τηλεφώνου, το οποίο φέρεται να ξέχασε όταν έφυγε αρον άρον από το ΚΕΠ και έτσι σε βάρος του κίνηθηκαν νομικές διαδικασίες.
Όσο για τον υπάλληλο ΑμεΑ μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με τραύματα στο πρόσωπο ενώ υπέβαλλε μήνυση κατά του άνδρα.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!