Ένας βόας εντοπίστηκε να περιφέρεται σε πάρκο της Τούμπας, στη Θεσσαλονίκη και μέλη της ομάδας Animal Rescue and Defence Squad, κλήθηκαν στο σημείο για να παραλάβουν το φίδι, το οποίο εικάζεται ότι ήταν οικόσιτο.
«Δεχτήκαμε κλήση από το 100 για ερπετό οχιά σε πάρκο της Τούμπας. Όταν φτάσαμε εκεί αναγνωρίσαμε έναν μικρό βόα constrictor. Το ζώο έχει πολλές εκδορές από γάτες, είναι αφυδατωμένο και όπως έδειξε η ακτινογραφία έχει πιθανό κάταγμα σε σπόνδυλο. Πιθανότατα άλλη μια εγκατάλειψη... Δεν έχουμε πια λόγια για τις τόσες εγκαταλείψεις ζώων...», όπως αναφέρει σε ανάρτησή της η ομάδα.
Δεχτήκαμε κλήση απο το 100 για ερπετό οχιά σε πάρκο της Τούμπας. Οταν φτάσαμε εκεί αναγνωρίσαμε έναν μικρό βόα...
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.