Ένα βίντεο με εντυπωσιακές εικόνες, που δείχνουν την καθημερινότητα που βιώνουν οι Ευέλπιδες και οι μόνιμοι υπαξιωματικοί των Ενόπλων Δυνάμεων έδωσε στη δημοσιότητα το ΓΕΣ.
«Γίνε ο ηγήτορας του αύριο - Πραγματοποίησε το όνειρο σου» είναι ο τίτλος του βίντεο. Σε αυτό μπορεί κανείς να δει τις εγκαταστάσεις, τους χώρους διδασκαλίας και εντυπωσιακές ασκήσεις που εκτελούνται κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης, τόσο στη Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων όσο και στη Σχολή Μόνιμων Υπαξιωματικών.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.