Ρόδος: 9χρονος ήπιε καυστικό υγρό - Νοσηλεύεται διασωληνωμένος στη ΜΕΘ του Παίδων «Αγία Σοφία»
Αρχικά το παιδί μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Ρόδου όπου εκεί οι γιατροί έκριναν ως σοβαρή την κατάστασή του και αποφάσισαν την αεροδιακομιδή του στην Αθήνα
Διασωληνωμένο στη ΜΕΘ του νοσοκομείου Παίδων «Αγία Σοφία» νοσηλεύεται ένα παιδί 9 ετών από τη Ρόδο το οποίο την Πέμπτη κατάπιε καυστικό υγρό.κάτω από άγνωστες μέχρι στιγμής συνθήκες.
Σύμφωνα με πληροφορίες το αγόρι έχει υποστεί βλάβες στον οισοφάγο και στο στομάχι από το καυστικό υγρό.
Κατά τις ίδιες πληροφορίες του έχει ήδη χορηγηθεί παρεντερική θεραπεία με τους γιατρούς να αντιμετωπίζουν συντηρητικά, σε αυτή τη φάση, το περιστατικό.
Όπως μέτέδωσε νωρίτερα η ΕΡΤ το περιστατικό έγινε αργά το μεσημέρι της Πέμπτης, στο χωριό Απολακκιά της Νότιας Ρόδου.
Κλείσιμο
Αρχικά το παιδί μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Ρόδου όπου εκεί οι γιατροί έκριναν ως σοβαρή την κατάστασή του και αποφάσισαν την αεροδιακομιδή του στην Αθήνα.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town