Πλήθος κόσμου συρρέει από χθες στη Μονή του Αγίου Ιωάννη του Θεολόγου στη Σουρωτή Θεσσαλονίκης, με αφορμή τη σημερινή εορτή τουΑγίου Παϊσίου του Αγιορείτη.
Η μονή όπου αναπαύεται ο Άγιος Παΐσιος αποτελεί πόλο έλξης για τους πιστούς, με τον τάφο του να είναι τόπος προσκυνήματος για κόσμο τόσο από την Ελλάδα, όσο και από χώρες του εξωτερικού που ασπάζονται το ορθόδοξο δόγμα.
Πολυ μεγάλη είναι η ουρά πιστών που έχει δημιουργηθεί από νωρίς το πρωί της Τετάρτης, προκειμένου να προσκυνήσουν τον τάφο του Αγίου.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town