Πυρκαγιά έχει ξεσπάσει στην περιοχή της Υάμειας του δήμου Πύλου Νέστορος. Αυτήν τη στιγμή, η φωτιά παρουσιάζει καλύτερη εικόνα.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες το μέτωπο της πυρκαγιάς εντοπίζεται μεταξύ Υάμειας, Χαρακοπιού και Χρυσοκελλαρίας, κοντά στο σημείο που κάηκε και τον Ιούλιο του 2022.
Η κινητοποίηση της Πυροσβεστικής είναι μεγάλη. Έχουν σπεύσει 14 πυροσβέστες με επτά οχήματα ενώ ρίψεις πραγματοποιούνται από δύο αεροσκάφη.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!