Συγκεριμένα χθες το βράδυ χωρίς τις αισθήσεις του ανασύρθηκε, 63χρονος αλλοδαπός, στην θαλάσσια περιοχή “ΛΑΓΑΝΑ” ν. Ζακύνθου. Αρχικά του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες από λουόμενους και στη συνέχεια διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Ζακύνθου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του. Προανάκριση διενεργείται από το Λιμεναρχείο Ζακύνθου.
Την ίδια ώρα στην θαλάσσια περιοχή “ΑΠΡΑΟΣ“ ν. Κέρκυρας χωρίς τις αισθήσεις του ανασύρθηκε και ένας 87χρονος ημεδαπός, ο οποίος διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Κέρκυρας, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του. Από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Κέρκυρας που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Κέρκυρας.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town