Βρέθηκαν ανθρώπινα οστά στη θαλάσσια περιοχή Διακοφτίου Κυθήρων
Τα οστά περισυνελέγησαν και εστάλησαν για ιατροδικαστική εξέταση
Στελέχη της Λιμενικής Αρχές Κυθήρων εντόπισαν, το πρωί, στη θαλάσσια περιοχή Διακοφτίου Κυθήρων, 45 ανθρώπινα οστά.
Τα οστά περισυνελέγησαν και μεταφέρθηκαν με περιπολικό σκάφος Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. στο λιμένα Νεάπολης Βοιών και από εκεί στη νοσηλευτική μονάδα Μολάων Λακωνίας, ενώ στη συνέχεια πρόκειται να μεταφερθούν στις εγκαταστάσεις εργαστηρίου Ιατροδικαστικής και Τοξικολογίας, Ιατρικής Σχολής Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών για διενέργεια Δικαστικής Ανθρωπολογικής εξέτασης.
Προανακριση διενεργείται από το Β΄ Λιμενικό Τμήμα Κυθήρων του Λιμεναρχείου Νεάπολης Βοιών.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town