Τον απόλυτο τρόμο έζησε χθες το απόγευμα μια φαρμακοποιός στην περιοχή της Βούλας όταν ένας νεαρός ληστής μπούκαρε στο φαρμακείο της και με την απειλή μαχαιριού της άρπαξε χρήματα από το ταμείο.
Λίγο μετά τις 5, ένας νεαρός, χωρίς μπλούζα και με ενα μαντήλι που κάλυπτε το πρόσωπό του, μπήκε στο φαρμακείο επί της οδού Ιπποκράτους και κατευθύνθηκε προς το ταμείο.
Ο θρασύτατος ληστής έβγαλε μαχαίρι και απείλησε τη φαρμακοποιό η οποία σε έντρομη κατάσταση του έδειξε που βρίσκεται το ταμείο.
Ο κακοποιός πήρε χρήματα από το συρτάρι και έφυγε τρέχοντας αλλά για κακή του τύχη τις κινήσεις του κατέγραψε η κάμερα ασφαλείας του καταστήματος.
Κλείσιμο
Στη φωτογραφία από το κλειστό κύκλωμα του φαρμακείου που δημοσιεύει το protothema.gr διακρίνεται ο νεαρός ληστής να κρατά το μαχαίρι με το δεξί του χέρι και να απειλεί τη φαρμακοποιό για να του δώσει την είσπραξη.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!