Η 82χρονη Παρασκιώ και ο 41χρονος Κωστής από την Κρήτη αποδεικνύουν πως ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά.
Η Παρασκιώ και ο Κωστής γράφουν το δικό τους love story, αψηφώντας τη μεγάλη διαφορά ηλικίας που τους χωρίζει. Εκείνη 82 ετών κι εκείνος 41 ετών, ωστόσο ο ένας βρήκε τον έρωτα στο πρόσωπο του άλλου και το ζευγάρι αρραβωνιάστηκε, δηλώνοντας έτοιμο να προχωρήσει σε γάμο.
«Ήταν κεραυνοβόλος έρωτας. Εδώ στη Μεσσαρά δεν παράγουμε μόνο τα καλύτερα αγροτικά προϊόντα, παράγουμε και love stories», είπε η Ειρήνη Φραγκιαδάκη, φίλη του ζευγαριού, στο Mega.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cujin8pr3or5)
Κλείσιμο
Όλα ξεκίνησαν όταν ο Κωστής πήρε την απόφαση να φύγει από το χωριό του, το Ζαρό, και βρέθηκε στον Κρότο προκειμένου να ασκήσει καλύτερα το επάγγελμά του. Εκεί γνώρισε την Παρασκιώ, επίσης κτηνοτρόφο, και δεν χρειάστηκε πολύ για να πέσουν τα πρώτα βλέμματα και να φουντώσει ο έρωτας.
«Τρία χρόνια το δούλευε εκείνος στο μυαλό του. Την έβλεπε κάθε μέρα στο καφενείο. Δεν θέλει και πολύ… Ήρθανε κοντά, γιατί τα πάντα είναι θέμα επικοινωνίας», είπε η κα Φραγκιαδάκη.
Αν και η Παρασκιώ αρχικά είχε ενδοιασμούς, τελικά ο έρωτας νίκησε και το ζευγάρι αρραβωνιάστηκε έχοντας στο πλευρό του τους φίλους τους.
Δείτε βίντεο: Κρήτη: Ο έρως χρόνια δεν κοιτά - «Ήταν κεραυνοβόλος » λέει φίλη της 82χρονης
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.