Φωτιά στη Φυλή: Το σπίτι της καταστράφηκε ολοσχερώς - Την έσωσε ο εγγονός της την τελευταία στιγμή
Οι δραματικές προσπάθειες απεγκλωβισμού
Τις αγωνιώδεις στιγμές που πέρασε για να σώσει τη γιαγιά του περιγράφει νεαρός που έδωσε μάχη με τη φωτιά στη Φυλή.
Ο Ανδρέας μίλησε συγκεκριμένα στο Mega για τον αγώνα που έδωσε ώστε να απεγκλωβίσει την 73χρονη γιαγιά του από το σπίτι της, το οποίο κάηκε ολοσχερώς.
Κλείσιμο
«Εγώ εργαζόμουν τη στιγμή που συνέβη το κακό, έφυγα από τη δουλειά μου και ως επιχειρηματίας διασώστης πήρα τον εξοπλισμό μου και το μόνο που σκέφτηκα ήταν να τρέξω να τη σώσω… Έφτασα πρώτος αλλά ευτυχώς πρόλαβε το κλιμάκιο του Δήμου και πήρε τη γυναίκα γιατί εγώ πήρα και το οξυγόνο που ήθελα να της παρέχω. Ευτυχώς τη φυγαδεύσανε και ήρθε έπειτα το Πυροσβεστικό Σώμα» είπε.
Ο Ανδρέας ευχαρίστησε το 112 για τα μηνύματα εκκένωσης αλλά όπως τόνισε «κάποιες φορές πρέπει να βοηθάμε τους ανθρώπους μας που είναι μόνοι τους, όχι μόνο τους συγγενείς μας, και τους γείτονες, όλους, ως άνθρωποι και να βοηθάμε και την Πυροσβεστική και τον Δήμο».
Στο βίντεο που προβάλλει το Mega από το καμένο σπίτι της γυναίκας φαίνεται το μέγεθος της καταστροφής που έχουν αφήσει πίσω τους οι φλόγες.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!