Συνεχίζεται η σταδιακή επιστροφή των αδειούχων του Αυγούστου από τα νησιά
Η επιβατική κίνηση στα λιμάνια του Πειραιά, της Ραφήνας και του Λαυρίου την Παρασκευή και το Σαββατοκύριακο
Μπορεί η Αθήνα είναι ακόμα μία άδεια πόλη, ωστόσο αυτή η εικόνα πρόκειται σύντομα να αλλάξει, καθώς αυτό το Σαββατοκύριακο αναμένεται το δεύτερο κύμα της επιστροφής των αδειούχων του Αυγούστου.
Μάλιστα, σύμφωνα με πληροφορίες, την Παρασκευή στο λιμάνι του Πειραιά οι αφίξεις αναμένονται να είναι οι διπλάσιες από αυτές των αναχωρήσεων.
Αναλυτικά, οι αναχωρήσεις και αφίξεις πλοίων για τα λιμάνια του Πειραιά, της Ραφήνας και του Λαυρίου για το διάστημα 25 έως 28/08 με εκτιμώμενη κίνηση:
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town