Το Λιμενικό ενημερώθηκε σήμερα το πρωί για την ύπαρξη ικανού αριθμού αλλοδαπών στο Φαρμακονήσι.
Άμεσα στη περιοχή έσπευσε περιπολικό σκάφος του Λιμενικού καθώς και στελέχη Κλιμακίου Ειδικών Αποστολών της νήσου, όπου εντόπισαν 14 αλλοδαπούς (5 άνδρες, 6 γυναίκες και 3 παιδιά) και μία σορό άνδρα.
Οι ανωτέρω μεταφέρθηκαν με το περιπολικό σκάφος Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. στη Λέρο, και στη συνέχεια στο Κ.Υ.Τ. Λέρου, ενώ η σορός μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο της Λέρου.
Προανάκριση διενεργείται από την Λιμενική Αρχή Λέρου.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.