Θρίλερ στα Λεχαινά: Τι έδειξε η νεκροψία για τον 46χρονο που βρέθηκε απανθρακωμένος
Το χρονικό του θρίλερ - Βίντεο και φωτογραφίες
Σε θρίλερ έχει εξελιχθεί η υπόθεση με την απανθρακωμένη σορό άνδρα που βρέθηκε σε όχημα στο Κουνουπέλι, στην Αχαΐα, το βράδυ του Σαββάτου.
Ειδικότερα, σύμφωνα με πληροφορίες του patrisnews.gr, τα αίτια θανάτου του άτυχου επιχειρηματία από τη Βάρδα, είναι απροσδιόριστα, καθώς η νεκροψία-νεκροτομή που πραγματοποιήθηκε στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Πατρών, δεν έδωσε σαφείς ενδείξεις.
Το γεγονός πως στη σορό του 46χρονου δεν υπάρχουν κακώσεις, οδηγεί την Ιατροδικαστική Υπηρεσία σε περαιτέρω εξετάσεις.
Πάντως οι αρχές, δεν αποκλείουν -προς ώρας, ούτε το ενδεχόμενο της εγκληματικής ενέργειας, καθώς προκαλεί ερωτηματικά τί οδήγησε τον άτυχο άνδρα εκείνη την ώρα, στο συγκεκριμένο σημείο. Μια δασώδη περιοχή, σε ένα αρκετά απόμερο σημείο, δύσκολα προσβάσιμο, μέσα σε πυκνή βλάστηση.
Το χρονικό της υπόθεσης
Κλείσιμο
Το θρίλερ ξεκίνησε λίγο πριν τις 10:00 το βράδυ του Σαββάτου, όταν η Πυροσβεστική Υπηρεσία των Λεχαινώνδέχθηκε κλήση για φωτιά στο δάσος. Οι πυροσβέστες που έσπευσαν στο σημείο είδαν τη φωτιά που είχε ξεσπάσει σε τζιπ BMW X5. Κατά τη διάρκεια της κατάσβεσης, διαπίστωσαν ότι σε απόσταση δύο μέτρων από το τζιπ βρισκόταν απανθρακωμένος ένας άνθρωπος, πιθανότατα άνδρας.
Στο σημείο έσπευσαν ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις από το ΑΤ Βουπρασίας, της ΥΑ Πύργου και της ΤΑ Ήλιδας, αλλά και ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ.
Η είδηση διαδόθηκε στην περιοχή και πολύς κόσμος κατευθύνθηκε στα Λουτρά της Υρμίνης. Όπως έγινε γνωστό, ο νεκρός Δ.Γ. μαζί με τον αδερφό του διατηρούσε βουλκανιζατέρ.
Το φλεγόμενο αυτοκίνητο ένα BMW X5 άνηκε στον 46χρονο, ενώ υπάρχουν και πληροφορίες πως την ώρα της φωτιάς ακούγονταν εκρήξεις από το όχημα.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.