Στην Αθήνα 90 Έλληνες από το Ισραήλ - Το «ευχαριστώ» στο υπουργείο Εξωτερικών
Συνεχίζονται οι πτήσεις επαναπατρισμού από το Ισραήλ για την Ελλάδα και το αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος»
Με ασφάλεια επέστρεψαν σήμερα το πρωί στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος» 90 Έλληνες από το Ισραήλ, έπειτα από πτήση που διοργάνωσε το ελληνικό υπουργείο Εξωτερικών.
«Η πτήση είχε οργανωθεί από το υπουργείο Εξωτερικών. Όλα ήταν οργανωμένα εκεί. Μας περίμεναν και μας πέρασαν από τον έλεγχο. Όλα ήταν καλά. Δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα» ανέφερε ένας Έλληνας που ζει μόνιμα στην Ιερουσαλήμ και ήταν ένας από τους 90 ομοεθνείς μας που ταξίδεψαν από το Τελ Αβιβ. Ο ίδιος, όπως είπε, κατάφερε να φτάσει στο αεροδρόμιο Μπεν Γκουριόν στο Τελ Αβίβ, δίχως να αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cw66qf3mnspd)
Κλείσιμο
Στο αεροδρόμιο στα Σπάτα βρίσκονταν και συγγενείς τους οι οποιοι, με αγωνία, περίμεναν τους ανθρώπους τους να βγουν από την πύλη των αφίξεων για να τους αγκαλιάσουν.
«Περιμένω τα παιδιά και τα εγγόνια μου. Είναι δύσκολη η κατάσταση» είπε εμφανώς συγκινημένη μια κυρία γιατί η οικογένεια της κατάφερε να φύγει με ασφάλεια από το Ισραήλ που βρίσκεται σε εμπόλεμη κατάσταση.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town