Νέοι τριγμοί στο Βενιζέλειο Νοσοκομείο αφού λίγες ημέρες αφού ανέλαβε καθήκοντα διοικητή ο Χάρης Λυδάκης, χθες υπέβαλε την παραίτησή του.
Ο Διευθυντής Ιατρικής Υπηρεσίας, κ Χάρης Λυδάκης, που εκτελούσε χρέη Διοικητή, βάσει του νόμου, μετά την απομάκρυνση της διοίκησης του νοσοκομείου από τον υπουργό Υγείας, υπέβαλε την παραίτησή του με έγγραφο που απέστειλε χθες στην 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης.
Σύμφωνα με πληροφορίες, στην επιστολή παραίτησης ο παθολόγος κ. Λυδάκης παραιτείται και από τη θέση του Διευθυντή της Ιατρικής Υπηρεσίας του Βενιζελειου.
Η παραίτηση σχετίζεται, όπως είπε ο ίδιος στο Ράδιο Κρήτη, με τις μετακινήσεις παθολόγων του Βενιζελείου προς το Νοσοκομείο Ρεθύμνου για κάλυψη εφημεριών, κατάσταση για την οποία έχει εκφράσει την αντίθεσή του.
Κλείσιμο
Χρέη διοικητή εκτελεί πλέον στο Βενιζέλειο ο Διευθυντής του Καρδιοθωρακοχειρουργικού τομέα, κ. Καρακώστας.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town