«Οχυρωματικά» έργα αποφάσισαν να κάνουν κάποιοι καταστηματάρχες στην Πάτρα, ενόψει της κακοκαιρίαςπου αναμένεται να πλήξει την πόλη.
Ήδη από χθες, όπως μετέδωσε το the best.gr, μαγαζάτορες τοποθέτησαν τσουβάλια με άμμο έξω από τα καταστήματά τους, ευελπιστώντας ότι θα λειτουργήσουν ως ανάχωμα στην επέλαση του νερού.
Άλλωστε, το κέντρο της πόλης και κυρίως το κομμάτι Όθωνος Αμαλίας, Αγίου Ανδρέου και Ρήγα Φεραίου, έχει πλημμυρίσει το τελευταίο χρονικό διάστημα δύο φορές, προκαλώντας την απόγνωση των επιχειρηματιών.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town