Στο Καλλιμάρμαρο αποφάσισε το ΠΑΜΕ να δηλώσει την υποστήριξή του στην Παλαιστίνη στα πλαίσια του πολέμου στο Ισραήλ.
Μετά το τέλος του αγώνα των 5 χιλιομέτρων σηκώθηκαν αρκετές σημαίες της Παλαιστίνης στο Στάδιο και το «ΠΑΜΕ» φέρεται να ανάλαβε την ευθύνη για την εν λόγω κίνηση.
«Μήνυμα αλληλεγγύης στον λαό της Παλαιστίνης έστειλαν εργαζόμενοι, μέλη συνδικάτων και νέοι από τον 40ο Αυθεντικό Μαραθώνιο στο Καλλιμάρμαρο» γράφει το ΠΑΜΕ.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town