Τροχαίο ατύχημα με θύματα δύο αστυνομικούς σημειώθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης στο Ολυμπιακό Χωριό.
Σύμφωνα με την ΕΛ.ΑΣ., περίπου στις 12.00 το μεσημέρι ένα λευκό βαν παρέσυρε και εγκατέλειψε δύο αστυνομικούς που επέβαιναν σε μηχανή και κινούνταν επί της λεωφόρου Κύμης, στο ρεύμα προς Καλυφτάκη.
Κλείσιμο
Οι δύο αστυνομικοί της ομάδας ΔΙΑΣ, τραυματίστηκαν ελαφρά και μεταφέρθηκαν στο 401.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.