«Να πάμε όλοι με self test στο ρεβεγιόν της πρωτοχρονιάς για να μειώσουμε τις πιθανότητες να μεταδώσουμε. Είμαστε σε μία έξαρση όλων των ιώσεων του αναπνευστικού καθώς μαζευόμαστε σε κλειστούς χώρους» δήλωσε σήμερα ο καθηγητής πνευμονολογίας Θεόδωρος Βασιλακόπουλος σχετικά με την έξαρση του κορωνοιού.
Όσον αφορά στον εμβολιασμό δήλωσε: «Να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν πρόκειται για '5η δόση κορωνοϊού' αλλά για το ετήσιο εμβόλιο του κατά του κορωνοϊού, όπως ακριβώς εμβολιαζόμαστε για την γρίπη, θα πρέπει να εμβολιαζόμαστε κατά του covid-19».
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cy0kjcgkdfup)
Κλείσιμο
«Να πάμε όλοι με self test στο ρεβεγιόν της πρωτοχρονιάς καθώς η πιθανότητα να μεταδώσουμε είναι μειώνεται αρκετά», τόνισε.
«Μάσκες θα έπρεπε να φοράμε ούτως ή άλλως όπου υπάρχει συνωστισμός, καλό θα ήταν τα παιδιά να κάνουν self test πριν επιστρέψουν στα σχολεία», κατέληξε.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town