Ντυμένοι με τη στολή του Άη Βασίλη, μικροί και μεγάλοι Ρομά, είπαν σήμερα από νωρίς το πρωί μέχρι και αργά το απόγευμα, τα κάλαντα στις γειτονιές και στους δρόμους του νησιού μας.
Τα μικρά παιδιά, συνοδεύονταν από αγροτικό όχημα το οποίο είχε στη διαπασών τα Πρωτοχρονιάτικα κάλαντα. Οι ομάδες αυτές πέρασαν από όλες σχεδόν τις γειτονιές αλλά και το κέντρο της Ρόδου. Ενδεικτικές οι φωτογραφίες και το βίντεο από την περιοχή "Επτά Βαγιές" στην πόλη της Ρόδου.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.