Πεπεισμένη για την ύπαρξη συνεργών στη δολοφονία του Μπάμπη Κούτσικου στο Μεσολόγγιείναι η οικογένειά του, σύμφωνα με τον δικηγόρο της.
«Η άποψή η δική μου και των ανθρώπων τους οποίους εκπροσωπώ είναι ότι υπάρχει συμμετοχή στη συγκεκριμένη εγκληματική ενέργεια, υπάρχει κάποιος ή κάποιοι που έχουν βοηθήσει (τον προφυλακισμένο κρεοπώλη) να διαπράξει αυτό το ειδεχθέστατο έγκλημα» είπε ο Κώστας Δημόπουλος. Κι αυτό επειδή όπως είπε, ο άνθρωπος που προφυλακίστηκε για τη δολοφονία του Μπάμπη Κούτσικου κινήθηκε στην περιοχή για περιορισμένο χρονικό διάστημα, όπως έδειξε το στίγμα του κινητού του.
Η έρευνα βρίσκεται σε εξέλιξη. Στόχος της οικογένειας είναι όλοι οι υπαίτιοι καθώς και όποιος είχε εμπλοκή στην υπόθεση να οδηγηθεί στη φυλακή.
Μετά και τον εντοπισμό της σορού, ο κ. Δημόπουλος έκανε λόγο και για άνανδρη επίθεση εις βάρος του θύματος, που βασανίστηκε μέχρι να καταλήξει.
Κλείσιμο
«Ο Μπάμπης Κούτσικος είναι θύμα εγκληματικής ενέργειας και επίσημα. Η έρευνα είναι σε εξέλιξη. Με τον πιο άνανδρο τρόπο ο άνθρωπος αυτός έχασε τη ζωή του από έναν ή περισσότερους πιθανόν δράστες, οι οποίοι του είχαν στήσει καρτέρι και του αφαίρεσαν με βασανιστικό τρόπο τη ζωή του», ανέφερε.
Στο σημείο που εντοπίστηκε η σορός είχαν εστιάσει οι έρευνες τις τελευταίες ημέρες, με βάση το στίγμα του κινητού τηλεφώνου του κρεοπώλη. Η έρευνα συνεχίζεται, καθώς η ομάδα με τον εκπαιδευμένο σκύλο, που εντόπισε το άψυχο πτώμα του Μπάμπη Κούτσικου, αναζητά και τυχόν άλλα στοιχεία που θα ρίξουν φως στην υπόθεση και στις συνθήκες του εγκλήματος.
Παράλληλα, η οικογένεια θεωρεί ότι υπάρχουν αναπάντητα ερωτήματα και περιμένει απαντήσεις από την επίσημη ιατροδικαστική εξέταση. «Το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτός ο άνθρωπος δέχθηκε μια άνανδρη επίθεση και βασανίστηκε μέχρι να χάσει τη ζωή του στο τέλος», είπε ο δικηγόρος της οικογένειας, προσθέτοντας ότι συνεχίζονται οι έρευνες.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!