Επιχείρηση – «σκούπα» της ΕΛ.ΑΣ. στην οποία συμμετείχαν στελέχη της Διεύθυνσης Αλλοδαπών καθώς και της Άμεσης Δράσης έλαβε χώρα το μεσημέρι της Παρασκευής στο κέντρο της Αθήνας.
Σύμφωνα με αστυνομικές πηγές, στόχος της επιχείρησης, η οποία πραγματοποιήθηκε από τις 14.00 έως και τις 16.00, με πάνω από 100 συλλήψεις, ήταν ο εντοπισμός αλλοδαπών που στερούνται νομιμοποιητικών εγγράφων.
Παράλληλα, στο πλαίσιο της επιχείρησης, έγινε έλεγχος και για άτομα που εκκρεμούν σε βάρος τους τυχόν καταδικαστικές αποφάσεις και κυκλοφορούν ελεύθερα.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!