Ευαισθητοποιημένος πολίτης εντόπισε τον 59χρονο σε αγροτική περιοχή στη Θήβα και ενημέρωσε άμεσα τις αρμόδιες Αστυνομικές Αρχές.
Από την πρώτη στιγμή που το «Χαμόγελο του Παιδιού» ενημερώθηκε για την εξαφάνιση του Γεώργιου Ντζούφρα, η Ομάδα Έρευνας και Διάσωσης του Οργανισμού «Θανάσης Μακρής» κινητοποιήθηκε με την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης Αθήνας και την Ομάδα Διάσωσης Δέλτα, καθώς και με την Ομάδα Διαχείρισης Κρίσεων Θήβας.
Καθώς οι Ομάδες κατευθύνονταν στο σημείο, υπήρξε ενημέρωση για το αίσιο τέλος της περιπέτειας του 59χρονου.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town