Εγκλωβισμένο στα χιόνια παραμένει από το βράδυ της Τρίτης ένα αυτοκίνητο με τρεις επιβάτες στη Φυλή.
Σύμφωνα με πληροφορίες, κατά τη διάρκεια της νύχτας, ένα όχημα της Πυροσβεστικής προσπάθησε να τους προσεγγίσει, χωρίς ωστόσο να τα κατάφερει.
Νωρίς το πρωί της Τετάρτης, ειδικό όχημα έσπευσε στη θέση Τυρά, προκειμένου να απεγκλωβίσει τα τρία άτομα, τα οποία είναι καλά στην υγεία τους.
Ωστόσο λόγω του ύψους του χιονιού, το όχημα δεν μπόρεσε να φτάσει στο σημείο που βρίσκονται οι εγκλωβισμένοι και έτσι πεζοπόρο τμήμα πέντε ατόμων ξεκίνησε λίγο πριν τις 9 το πρωί προκειμένου να προσεγγίσει τα τρία άτομα.
Κλείσιμο
Στο μεταξύ, νωρίς το πρωί στήθηκε και δεύτερη επιχείρηση στην περιοχή. Ειδικότερα, ο δήμος ενημέρωσε τις Αρχές στις 6:15 το πρωί ότι στο Πυργάκι, βόρεια από την κορυφή Καραμανλή είναι εγκλωβισμένο ένα όχημα με δυο άτομα.
Το χιόνι και σε αυτό το σημείο είναι τόσο πολύ που δεν μπορεί να φτάσει όχημα της πυροσβεστικής και έτσι η προσέγγιση γίνεται πάλι πεζή και μάλιστα όχι από την Αττική αλλά από τα Δερβενοχώρια.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town