Ρόδος: Άφησαν μαξιλαροθήκη γεμάτη τιμαλφή οι διαρρήκτες τριών σπιτιών
Πιστεύεται ότι είδαν αστυνομικούς να περιπολούν και φοβήθηκαν μήπως υποβληθούν σε έλεγχο
Μάνος Τσαγκαράκης
Φαίνεται ότι είδαν αστυνομικούς να περιπολούν και φοβήθηκαν μήπως υποβληθούν σε έλεγχο οι άγνωστοι διαρρήκτες που εισέβαλαν σε τρία σπίτια στην Ιαλυσό της Ρόδου και παράτησαν μια μαξιλαροθήκη, μέσα στην οποία είχαν βάλει την πλούσια λεία τους σε κοσμήματα και άλλα τιμαλφή.
Οι αστυνομικοί που ερευνούσαν την περιοχή μετά τις καταγγελίες των θυμάτων, βρήκαν τα κλοπιμαία και τα επέστρεψαν στους ιδιοκτήτες τους. Οι δράστες είχαν εισβάλει από μια ανασφάλιστη μπαλκονόπορτα στο ισόγειο διαμέρισμα μιας 32χρονης και είχαν αρπάξει ένα ρολόι και κοσμήματα αξίας 4.000 ευρώ. Στη συνέχεια είχαν παραβιάσει τις μπαλκονόπορτες στα σπίτια δυο 71χρονων και είχαν κλέψει από το ένα τουρκικές λίρες, χρυσές καδένες και βραχιόλια αξίας 6.000 ευρώ και από το άλλο κοσμήματα αξίας 6.000 ευρώ.
Οι ειδικοί του τμήματος Εγκληματολογικών ερευνών πήραν αποτυπώματα από τα τρία σπίτια και οι έρευνες βρίσκονται σε εξέλιξη για τον εντοπισμό των δραστών, που φαίνεται ότι ήταν οι ίδιοι και στις τρεις περιπτώσεις.
Έσπασε την τζαμαρία για να κλέψει
Μετά από αναζητήσεις, εντοπίστηκε από αστυνομικούς της Ασφαλείας ένας 34χρονος Έλληνας που προέκυψε από την έρευνα ότι, τις πρώτες πρωινές ώρες της Τρίτης, έσπασε την τζαμαρία ενός καταστήματος εμπορίας γεωργικών μηχανημάτων σε περιοχή περιφερειακά της πόλης της Κέρκυρας και άρπαξε 1.500 ευρώ και ένα αλυσοπρίονο αξίας 250 ευρώ. Ο δράστης οδηγήθηκε στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Κέρκυρας, που τον παρέπεμψε να δικαστεί για κλοπή με την αυτόφωρη διαδικασία.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.