Σήμερα Τρίτη, 06/03/2024, παγκόσμια ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού, οι μαθητές της Γ΄ και Δ΄ τάξης του σχολείου μας δημιούργησαν με τασώματά τους και τις σχολικές τους τσάντες το
σύνθημα «Όχι στη Βία» για να αφυπνίσουν τους συμμαθητές για αυτό το φλέγον θέμα.
Κλείσιμο
Οι μαθητές μας είπαν «Ναι» στη Φιλία, στον Σεβασμό και την Αποδοχή και έδωσαν υπόσχεση να στέκονται ενωμένοι, ως ασπίδα απέναντι σε όποιον υιοθετεί οποιαδήποτε μορφή βίας.
Πριν από τη συγκεκριμένη δράση προηγήθηκε συζήτηση σε όλες τις τάξεις του Σχολείου μας και οι μαθητές μέσα από τις ζωγραφιές τους ανέδειξαν τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς τους.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.