Βαθιά θα πρέπει να βάλει το χέρι στην τσέπη για να πληρώσει το τσουχτερό πρόστιμο που του επιβλήθηκε ένας 35χρονος Ελβετός, ο οποίος συνελήφθη στη Ζάκυνθο επειδή πυροβόλησε με κυνηγετικό όπλο έναν σκύλο μπροστά στον ιδιοκτήτη του με τον οποίο διαπληκτίστηκε για άγνωστη αιτία.
Το περιστατικό που πλήρωσε με τη ζωή του το άτυχο ζώο, συνέβη στην περιοχή της Λιθακιάς όταν ο αλλοδαπός καυγάδισε με τον Έλληνα ιδιοκτήτη του σκύλου και στη συνέχεια πήρε από το σπίτι του ένα κυνηγετικό όπλο με το οποίο πυροβόλησε εν ψυχρώ το σκυλί θανατώνοντάς το.
Ο απάνθρωπος 35χρονος συνελήφθη από τους αστυνομικούς του τοπικού τμήματος που του επέβαλαν διοικητικό πρόστιμο ύψους 30.000 ευρώ και τον οδήγησαν στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Ζακύνθου, ο οποίος του άσκησε δίωξη για θανάτωση ζώου συντροφιάς και παράνομη οπλοχρησία και τον παρέπεμψε να δικαστεί με την αυτόφωρη διαδικασία.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!