Θεσσαλονίκη: Γυναίκα μαχαίρωσε τον σύντροφό της μετά από καβγά
Η γυναίκα που κατά πληροφορίες είναι Ρομά, φέρεται να ειδοποίησε η ίδια την αστυνομία ενώ ο 35χρονος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο «Παπαγεωργίου»
Χειροπέδες σε μια 34χρονη γυναίκα που το βράδυ της Τρίτης τραυμάτισε με μαχαίρι τον 35χρονο σύντροφό τη, στην περιοχή του Κορδελιού, πέρασαν οι αστυνομικοί στη Θεσσαλονίκη.
Σύμφωνα με πληροφορίες, όλα έγιναν κατά τη διάρκεια ενός έντονου καβγά, μέσα στο σπίτι της γυναίκας, όταν η 34χρονη άρπαξε ένα μαχαίρι από την κουζίνα και μόλις το θύμα προσπάθησε να την αφοπλίσει τον τραυμάτισε στην αριστερή πλευρά της κοιλιακής χώρας.
Η γυναίκα που κατά πληροφορίες είναι Ρομά, φέρεται να ειδοποίησε η ίδια την αστυνομία ενώ ο 35χρονος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο «Παπαγεωργίου» όπου εξακολουθεί να νοσηλεύεται.
Η 34χρονη συνελήφθη στον χώρο αναμονής του νοσοκομείου και το πρωί της Τετάρτης οδηγήθηκε στον εισαγγελέα. Εις βάρος της ασκήθηκε ποινική δίωξη για ενδοοικογενειακή επικίνδυνη σωματική βλάβη, παράνομη οπλοφορία – οπλοχρησία και παραπέμφθηκε να δικαστεί στο Αυτόφωρο Τριμελές Πλημμελειοδικείο Θεσσαλονίκης.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.