25η Μαρτίου: 21 κανονιοβολισμοί από τον Λυκαβηττό για την εθνική επέτειο
Ο πρώτος κανονιοβολισμός σημειώθηκε στις 6:20 το πρωί από το πυροβολείο
Οι εθιμοτυπικοί 21 κανονιοβολισμοί στον Λυκαβηττό έδωσαν το εναρκτήριο λάκτισμα για τις εκδηλώσεις στην Αθήνα στο πλαίσιο του εορτασμού της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου.
Ο πρώτος κανονιοβολισμός σημειώθηκε στις 6:20 το πρωί από το πυροβολείο του Λυκαβηττού για να αντηχήσουν ακολούθως άλλοι 20 κανονιοβολισμοί, όπως προβλέπει το καθιερωμένο πρωτόκολλο για να τιμηθεί η ιστορική επέτειος.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-d02m9x3p30eh)
Κλείσιμο
Ακολούθησε η επίσημη έπαρση της Εθνικής Σημαίας, στον Ιερό Βράχο της Ακρόπολης και κατόπιν η επίσημη δοξολογία στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αθηνών.
Η στρατιωτική παρέλαση είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 11:00 στο Σύνταγμα.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town