Νύχτα έντασης η χθεσινή στην περιοχή των Εξαρχείων καθώς ομάδα κουκουλοφόρων επιτέθηκαν με βόμβες μολότοφ και πέτρες εναντίον αστυνομικώνμε αποτέλεσμα για αρκετή ώρα οι δρόμοι περιμετρικά της πλατείας να θυμίζουν πεδίο μάχης.
Λίγο μετά τα μεσάνυχτα, μια ομάδα περίπου 30 ατόμων, βγήκαν στην πλατεία Εξαρχείων και έβαλαν φωτιές σε κάδους απορριμάτων.
Στη συνέχεια, επιτέθηκαν με βόμβες μολότοφ, πέτρες και καδρόνια εναντίον διμοιρίας των ΜΑΤ στην οδό Μεσολογγίου με τους Αστυνομικούς να προχωρούν σε χρήση χημικών και ρίψη χειροβομβίδων κρότου-λάμψης προκειμένου να τους απομακρύνουν.
Κλείσιμο
Το σκηνικό της έντασης μεταφέρθηκε στην οδό Χαριλάου Τρικούπη όπου οι κουκουλοφόροι πέταξαν πέτρες σε ένα κατάστημα με οπτικά είδη, στη συμβολή με την οδό Διδότου, κάνοντας γυαλιά-καρφιά τη βιτρίνα της επιχείρησης.
Οι αστυνομικοί δεν προχώρησαν σε κάποια σύλληψη ή προσαγωγή από τα επεισόδια.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town