Η Λιμενική Αρχή της Τήλου ενημερώθηκε τις πρώτες πρωινές ώρες της Τετάρτης (17/4) από τον οικείο αστυνομικό σταθμό για την ύπαρξη ατόμων σε βραχώδη περιοχή στη βορειοανατολική πλευρά του νησιού.
Στην περιοχή μετέβη άμεσα Περιπολικό σκάφος του Λιμενικού.
Στελέχη του Λιμενικού εντόπισαν και απεγκλώβισαν συνολικά 25 αλλοδαπούς, όλους καλά στην υγεία τους. Στη συνέχεια μεταφέρθηκαν από το περιπολικό σκάφος ασφάλεια στον λιμένα της Τήλου.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town