Οριοθετήθηκε, όπως έγινε γνωστό από την Πυροσβεστική, η φωτιά που ξέσπασε τη Δευτέρα 22/4 σε χορτολιβαδική έκταση στην Πάρο επί της επαρχιακής οδού Παροικιάς - Νάουσας.
Σύμφωνα με την Πυροσβεστική, η φωτιά εκδηλώθηκε περίπου στις 16.30 στην περιοχή Έλητας Πάρου σε χορτολιβαδική έκταση, κοντά σε κατοικίες και στην περιοχή έπνεαν ισχυροί άνεμοι.
Για την κατάσβεσή της επιχείρησαν 22 πυροσβέστες με 9 οχήματα, ενώ από αέρος επιχείρησε ένα ελικόπτερο. Ακόμη, στο σημείο συνέδραμαν και εθελοντές πυροσβέστες καθώς και υδροφόρες ΟΤΑ.
Νωρίτερα, μήνυμα του 112 εστάλη στους κατοίκους της περιοχής Πυργάκι Παροικιάς, προκειμένου να απομακρυνθούν προς Παραλία Παροικιάς λόγω της πυρκαγιάς.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town