Ακόμη ένα δύσκολο πρωινό, σήμερα Τετάρτη 22 Μαΐου για τους οδηγούς των οχημάτων στο λεκανοπέδιο της Αττικής με αρκετούς κεντρικούς άξονες να είναι μποτιλιαρισμένοι, μεταξύ των οποίων ο Κηφισός, η Κηφισίας και η Αττική Οδός.
Καθυστερήσεις προς Αεροδρόμιο: 25΄-30΄από Φυλής έως Κηφισίας, 20΄-25΄ από Μεταμόρφωση έως Κηφισίας (είσοδος από Λαμία), 10΄-15΄στην έξοδο για Λαμία. Καθυστερήσεις στο ρεύμα προς Ελευσίνα: 10΄-15΄στην έξοδο για Λαμία, 10΄-15΄από Πλακεντίας έως Κηφισίας. https://t.co/2Pz2NdIulB
— Attiki Odos Traffic (@aodostraffic) May 22, 2024
Κλείσιμο
Σύμφωνα με την Τροχαία για την ώρα υπάρχουν προβλήματα στην κυκλοφορία των οχημάτων επί της λεωφόρου Κηφισίας στο ρεύμα ανόδου, στη Σταδίου και τη Λεωφόρο Γαλατσίου.
Αναλυτικότερα αυξημένη είναι η κίνηση και στα δύο ρεύματα της Αθηνών-Κορίνθου στο ύψος της Λεωφόρου Αθηνών στην έξοδο και την είσοδο, στο ρεύμα εισόδου της Αθηνών-Κορίνθου, στην Αθηνών-Λαμίας, στο ύψος της Λ. Αθηνών έως κόμβος Καλυφτάκη
Με χαμηλές ταχύτητες κινούνται τα οχήματα και στα δύο ρεύματα της Λεωφόρου Κηφισού, από το ύψος του Ψυχικού, αλλά και στο κέντρο της Αθήνας οι οδηγοί πρέπει να είναι οπλισμένοι με αρκετή υπομονή.
Δυσκολία υπάρχει στην κίνηση των αυτοκινήτων, στην Βασιλίσσης Σοφίας, στην Σταδίου, στην Λεωφόρο Συγγρού, αλλά και στην Γαλατσίου.
Επίσης μποτιλιάρισμα παρατηρείται στον Πειραιά και κυρίως γύρω από το λιμάνι, στην παραλιακή στη Λεωφόρο Ποσειδώνος, από το ύψος της Αλίμου, στο ρεύμα προς Πειραιά ενώ και στην Αττική Οδό, καταγράφονται καθυστερήσεις.
Άμεση ενημέρωση για την κίνηση στους κεντρικούς δρόμους της Αττικής, τις καθυστερήσεις στην κυκλοφορία των οχημάτων, το μποτιλιάρισμα, τα τροχαία. Δείτε τον διαδραστικό χάρτη με την κίνηση τώρα στους δρόμους της Αττικής, ΕΔΩ.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town