Έφυγε από τη ζωή ο ποινικολόγος Σπύρος Φυτράκης, μια σημαντική προσωπικότητα στα δικαστικά δρώμενα της χώρας.
Στη διάρκεια της δικηγορικής του πορείας, η οποία ξεκίνησε από το 1965, υπερασπίστηκε κατηγορούμενους υψηλού προφίλ, μεταξύ άλλων και τον Νίκο Μαζιώτη.
Το 2003 είχε υπερασπιστεί τον Γιάννη Σερίφη, κατηγορούμενο για συμμετοχή στην τρομοκρατική οργάνωση «17 Νοέμβρη», ενώ δύο χρόνια νωρίτερα, το 2001, υπερασπίστηκε τον Τζίμη Πανούση, ο οποίος είχε κατηγορηθεί για προσβολή της σημαίας.
Η κηδεία του θα γίνει την Τετάρτη 26 Ιουνίου στο νεκροταφείο της Καισαριανής, στις 11:00.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town