Χάρη στην άμεση επέμβαση κατοίκων και της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Χανίωναποσοβήθηκαν τα χειρότερα όταν το βράδυ της Τρίτης 16 Ιουλίου εκδηλώθηκε πυρκαγιά σε χωράφι στα Καρυδιανά Περιβολίων της Δημοτικής Ενότητας Θερίσου στον Δήμο Χανίων. Όπως αναφέρει σε ανακοίνωσή της η Δημοτική Κοινότητα Περιβολίων, η φωτιά προκλήθηκε από δυναμιτάκια που πέταξαν παιδιά.
Χαρακτηριστική είναι η ανάρτηση της Κοινότητας σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης στην οποία αναφέρονται τα εξής:
«Το ζήσαμε κι αυτό… Μια παρέα τριών παιδιών του χωριού μας που αρέσκονται να κάνουν βόλτες τα βράδια και να πετούν δυναμιτάκια, να χτυπούν πόρτες ηλικιωμένων ανθρώπων να σπάνε μπουκάλια αναψυκτικών σε στενά σοκάκια για θόρυβο…
Απόψε λοιπόν πέταξαν στα Καρυδιαννά σε χωράφι με χόρτα δυναμιτάκια. Αποτέλεσμα αμέσως πήρε φωτιά και χάρη στην άμεση επέμβαση των κατοίκων πλησίον του χωραφιού γλυτώσαμε πραγματικά τα χειρότερα.
Όταν ήρθε η πυροσβεστική έριξε αρκετό νερό για λόγους ασφαλείας. Θερμή παράκληση προς γονείς κάποιων παιδιών που αργούν να γυρίσουν σπίτι τους το βράδυ να τους μιλάνε να τα ρωτάνε τι κάνουν και με ποιες παρέες ήταν μέχρι εκείνη την ώρα.
Μια πλάκα απόψε, αν την λες πλάκα να πετάς δυναμιτάκια, χάρις στο Μανώλη το Γιάννη το Γιάννη το Λευτέρη κι άλλα παιδιά της γειτονιάς γλυτώσαμε πολύ δυσάρεστες καταστάσεις… Ας αναλογιστούμε όλοι τις ευθύνες μας πριν είναι αργά».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.