Σε οκογενειακή τραγωδία εξελίχθηκε η υπόθεση με την 38χρονη που ήταν έγκυος στον όγδοο μήνα και μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Πατρών όπου υπέστη τρεις ανακοπές, διασωληνώθηκε και τελικά έχασε τη μάχη με τη ζωή.
Όπως μεταδίδει το tempo24, η γυναίκα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο λόγω επιπλοκής που παρουσιάστηκε στο αίμα της.
Η γυναίκα υπέστη τριπλή ανακοπή, διασωληνώθηκε, εισήχθη στη ΜΕΘ του νοσοκομείου και αμέσως οι γιατροί έκαναν επέμβαση για να πάρουν το παιδί, το οποίο όμως, δυστυχώς, διαπιστώθηκε ότι ήταν ήδη νεκρό.
Η άτυχη γυναίκα, η οποία είχε μία κόρη 8 ετών, έδωσε σκληρή μάχη για αρκετές ώρες, νοσηλευόμενη στη ΜΕΘ σε πολύ κρίσιμη κατάσταση.
Κλείσιμο
Μία μάχη που όμως αποδείχθηκε άνιση, καθώς άφησε την τελευταία της πνοή στο νοσοκομείο, βυθίζοντας σε βαρύ πένθος οικείους και φίλους.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.