![Στην Ζάκυνθο σήμερα ο Μιχάλης Χρυσοχοΐδης για την ασφάλεια στο νησί](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2024-07-17/siskepsi.jpg)
![Εγκεφαλικό επεισόδιο: Για να το γλιτώσουμε δεν αρκεί να είμαστε δραστήριοι – Πρέπει να αθλούμαστε πιο συστηματικά](https://i1.prth.gr/images/488x275/files/2024-07-31/silverdaddy_2412368201.jpg)
Στα μέσα του Ιουλίου ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη είχε επισκεφθεί τη Ζάκυνθο, όπου είχε δεσμευτεί στους πολίτες ότι θα βελτιωθεί η αστυνόμευση στο νησί. «Είμαστε εδώ για να δεσμευτούμε στους κατοίκους ότι είμαστε αφοσιωμένοι στο να υπηρετούμε την ασφάλειά τους. Τις επόμενες μέρες θα αλλάξει η πραγματικότητα της Ζακύνθου και θα βελτιωθεί σημαντικά, έτσι ώστε οι κάτοικοι πρωτίστως και τα παιδιά τους να είναι ασφαλή. Και ταυτόχρονα, οι επισκέπτες να αισθάνονται ότι έρχονται σε έναν τόπο που σέβεται την αξιοπρέπεια, την ασφάλεια και τη σωματική τους ακεραιότητα», είχε πει ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Μιχάλης Χρυσοχοΐδης.